Sürdürülebilir Üretim

Azaltılmış Su Tüketimi

Bizim için su çok değerlidir ve tekstil sektörü üretiminde suyu azaltmak için bizim gibi bu bilinci paylaşan fabrikalarla çalışmayı tercih ediyoruz. Yıkama işlemlerini, kimyasalların aksine, insan sağlığına zararı olmayan lazer ve ozon teknolojilerini kullanarak uyguluyoruz.

%99 daha az su kullanıyoruz.

Çevre Dostu Aksesuarlar

Sertifikası olan, geri dönüşümlü veya geri dönüştürülebilir, ekolojik ve biyo aksesuarlar kullanıyoruz. Sıradan aksesuarların aksine çok daha az kaynak kullanımı sağlıyoruz.

Geri Dönüşümlü Jakronlar

Daha az kaynak kullanmak adına, jakronlarımızı geri dönüştürülmüş deri tozlarından ürettiriyoruz. Koleksiyondaki tüm jakronlar geri dönüştürülmüştür ve sertifikaya sahiptir. 

Üretim

Daha şeffaf ve açık bir iletişim için küçük bir tedarik zincirimiz var. Türkiye'de bilinçli ve sürdürülebilirlik inancımıza saygı duyan ve paylaşan fabrikamız Özak Tekstil ile çalışıyoruz. Özak Tekstil sürdürülebiliriğe, çevreyi korumaya ve teknolojik gelişmelere önem veren sayılı fabrikalardan biridir. Çalışanlarına önem veren ve saygı duyan bir fabrika olduğu için etik üretim standartlarına uygun üretim süreci vardır. Üretilen ürünlere kimlerin eli değdiği ve hangi şartlarda üretildiği bellidir.