Koleksiyon Hakkında

–Blue Dreams koleksiyonunu mavi renginden ve denimden ilham alarak tasarladık. Denim kumaşı yapısı ve özellikleri gereği inovasyona çok açık olmakla birlikte yaratıcılık konusunda sınırları olmayan bir kumaştır, dolayısıyla denim kumaşını bir Kanvas olarak görüp, hem yaratıcı hem fonksiyonel bir koleksiyon oluşturduk. Koleksiyonun merkezinde sürdürülebilirlik, etik üretim ve ekolojik temaları yer alıyor. Karma Bleu hem sürdürülebilir hem de ekolojik bir marka olunabileceğini kanıtlama isteğiyle bu koleksiyonu oluşturmuştur, çünkü sürdürülebilir ve ekolojik tanımları daha sade ve renksiz bir dünyayı çağrıştırmakta, biz bunu yıkarak hem modaya uygun hem de sürdürülebilir olunabileceğini göstermek istedik. 
–Modanın daha hesap verilebilir, daha sorumlu ve inovatif olması gerektiğini düşündüğümüz için modanın geleceğini hayal ettiğimiz de bir koleksiyon oldu Blue Dreams. Gelecekte geleneksel kumaşlar yerine, doğaya daha az etkisi olan alternatif kumaşlar kullanılacağını hayal ediyoruz. Dolayısıyla bu koleksiyonda deriye alternatif bir kumaş olan Pinatexi kullandık. Pinatex kumaşı ananas posasından ve yapraklarından elde edilen bir kumaştır. Ayrıca yine geri dönüşüm düşüncesine sahip olan bir başka kumaş olan SCafe de kahve artıklarının işlenerek kumaşa dönüştürülmüştür. Koleksiyonumuzda kahveden yapılan kumaşı kullanarak jean yaptık. 
–Sürdürülebilirlik kavramına daha bütünsel baktığımız için, tek bir açıdan ve tek bir alanda sürdürülebilirlik felsefesini kullanmak istemedik. Ürünün her alanında sürdürülebilir olmak istedik, dolayısıyla kullandığımız aksesuarlardan, ipliğine kadar her ürün sertifikalı olmakla birlikte geri dönüşümlü veya doğal maddelerden üretilmiştir. Üretim aşamamızı ölçümleyebilmek ve karşılaştırma yapabilmek için Jeanologia markasının makinalarını kullandık ve tüm yıkama süreçlerimizi sayı değerleriyle analiz edip ölçümledik. Tüm koleksiyon düşük EIM scorelara sahip yani en az su, en az enerji, en az iş gücü kullanılarak üretilmiştir. 
–Koleksiyonun küçük bir bölümünde tamamen organik kumaşlar kullanılarak organik yıkamalar yapılmıştır. GOTS kuruluşunun izin vermiş olduğu organik kimyasallar dışında kimyasal kullanılmamış olup, renk açma işlemlerinde permanganat ve hipo gibi zararları kimyasallar yerine ozone teknolojisi kullanılarak renk açma işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu organik ürünlerin aksesuarları da ekolojik ve sertifikalıdır.